Moksleiviai konkurse į profesijas pažvelgė kitu kampu: apdovanoti kūrybingiausi

Moksleiviai konkurse į profesijas pažvelgė kitu kampu: apdovanoti kūrybingiausi

Birželio 20 d. modernaus profesinio mokymo konkursą „Re-th!nk. Profesija k!tu kampu“ vainikavo apdovanojimų renginys, kuriame prizais nudžiuginti išradingiausi konkurse dalyvavę moksleiviai. Į apdovanojimų ceremoniją sukviesti konkurso dalyviai ir žiūrovai kartu su mokslininkais dalyvavo teatralizuotuose moksliniuose bandymuose su ledu, dūmais ir ugnimi, buvo įtraukti į smagius renginio vedėjo žaidimus.

Konkurso metu moksleiviai buvo kviečiami į profesinį mokymą pažvelgti kitaip ir profesijas išradingai pavaizduoti kūrybiniuose darbuose. Konkurso organizatoriai sulaukė daugiau nei 200 darbų iš skirtingų mokyklų visoje Lietuvoje. Visus darbus vertino kompetentinga komisija, o 30 geriausių buvo patalpinti Facebook lankytojų teismui.

Pirmos vietos laimėtoja Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokinė Liepa Mameniškytė nugalėti konkurse nesitikėjo, tačiau dabar ji džiaugiasi 1000 eurų vertės dovanų kuponu iš kelionių agentūros „Makalius“ ir nepamirštama patirtimi. Dalyvauti ją įkvėpė konkurso metu organizuotas susitikimas su restoranų atstovais.

„Pažintis su padavėjo profesija „Food Lab“ Utenoje mane paskatino šią profesiją pavaizduoti su iš popieriaus iškirptais žmogeliukais nufilmuotame vaizdo klipe. Kūrybinis darbas pareikalavo daug pastangų ir laiko“, − pasakoja talentingiausia konkurso dalyvė Liepa.

Prizines vietas užėmusius dvi komandos iš Kulautuvos pagrindinės mokyklos ir Šiaulių „Rasos” progimnazija virėjo profesiją kūrybiškai atspindėjo pačių nufilmuotuose klipuose. Socialiniame tinkle Facebook daugiausiai lankytojų simpatijų susilaukė išradinga Manto Žogino nuotrauka „Bar chemistry“.

Likusieji dalyviai neliko nepastebėti, išrinkti ir apdovanoti kūrybiškiausi darbai skirtingose kategorijose. Konkurso organizatoriai labai džiaugiasi, kad konkursas sulaukė tiek daug moksleivių ir jaunuolių dėmesio ir liko labai nustebinti moksleivių kūrybiškumu ir originaliu požiūriu į viešbučių, apgyvendinimo ir renginių organizavimo srities profesijas.

„Visi dalyviai talentingi, todėl  išrinkti pačius geriausius darbus buvo sunku. Išties nustebino dalyvių išradingumas, jaunuoliai patys kūrė, filmavo, piešė, fotografavo ir net kūrė eiles. Toks konkursas ne tik išlaisvina dalyvių fantaziją, bet ir paneigia nusistovėjusius stereotipus apie viešbučių, apgyvendinimo ir renginių organizavimo srities profesijas“, − konkurso idėja džiaugiasi viena iš komisijos narių Eglė Astrauskaitė.

Du mėnesius besitęsusio konkurso metu suorganizuota daugiau nei 25 susitikimai su viešbučių, restoranų ir renginių organizavimo įmonių atstovais. Moksleiviai turėjo unikalią galimybę į profesijas įsijausti patys. Restorane „Monai“ gamino desertus, „Food Lab“ Utenoje mokėsi padavėjo profesijos subtilybių, o didžiausiame viešbutyje Kaune „Park inn by Radisson Kaunas“ mokėsi priimti svečius ir sužinojo, kaip elgtis, kai viešbutyje apsigyvena prezidentas.

No Comments

Post A Comment